středa 26. března 2014

Drakobijce od Persiho (Dragon Slayer by Persifal)

Už když se objevily uniklé fotky nových trpaslíků od Games Workshop, věděl jsem, že minimálně drakobijce (Dragon slayer) bude model, který budu chtít nabarvit. Před pár lety jsem četl knižní sérii s trpaslíkem Gotrekem a od té doby jsem prostě fanda trolobijců a nový model jsem zkrátka musel mít. Hned po vydání jsem model zakoupil a nedočkavě rozbalil. Model je čistě odstříknut z plastu a blistr obsahuje i scénický podstavec, ale žádné díly navíc pro oživení v něm nehledejte. 

Zadání barev bylo jasné - vousy musí být oranžové, kalhoty pruhované a tělo potetované. Vousy jsou nakonec trochu dočervena, ale na druhou stranu jsem se pokusil je udělat s větší barevnou hloubkou. Pruhy na kalhotách jsem schválně stínoval malinko jinak než zbytek, abych se pokusil navodit dojem, že modré a bílé pruhy jsou kyždý z jiné látky a sešité. Některé složitější tvary tetování jsem si nejdříve zkusil načrtnout tužkou na papír a pak se je v menším pokusil zopakovat na modelu. Na kovy jsem použil techniku NMM abych zvýraznil komixový vzhled. Hlavně u oceli, se kterou stále hodně bojuju, mám ještě velké rezervy. 

Model je jednoduchý, ale má i pár pěkných detailů a barvení jsem si hodně užil. Snad se vám bude můj drakobijce líbit.


Persifal


Hate it or love it... What are we talking about? Well, you may know nothing about Games Workshop or/and table-top games with miniatures. But you should know a Dwarven Slayer named Gotrek Gurnisson and his human poet and companion Felix Jaeger... Gotrek wants to die as a hero and Felix must write about it. Every dwarf who did something wrong - it's an untold sin (well. we're talking about dwarves) - and such a dwarf becomes a Slayer and seeks a glorious death in battle to atone for his sins. It's easy to recognize him - his hair is orange and has a tattooed body. But the main fact is that he wants to kill you in battle (if you are his enemy) with his axes. Thanks to William King and Nathan Long we can read novels about Gotrek and Felix. And Persifal has read them, too.

That's why he has bougt the new plastic (NOT resin) slayer as soon as he could. The miniature is well casted and there are even enough parts to make a simple scenic base.  
The beard is more red but it's because Persi wanted to capture deeper shadows and brighter lights. (I think it's really cool - lopee).  Before Persi painted the tattoo, he had painted it on a piece of paper.

NMM is the technique he choose to paint all the metal parts. Although he believes he's still very limited when painting NMM (why?!?) he has painted the dwarf as a real dwarf slayer. ;-)

Žádné komentáře:

Okomentovat