pondělí 16. dubna 2012

Generál Thade - kovy - základ

Na bustě generála Thadea jsem barvou Boltgun Metal (Citadel, nově se jí má nejvíce blížit barva Leadbelcher) natřel všechny kovy. Tedy přilbu, kovovou košili a prsní a zádový pancíř. Protože mi na fotografiích přijde zbroj generála do modra, přetřel jsem všechny kovy nejprve naředěným washem Asurmen Blue (opět Citadel, nově Drakenhof Nightshade) a pak naředěným černým washem Badabab Black (Citadel, Nuln Oil). Kompletní přejmenování všech barev Citadel se mi nezdá příliš vhodné, zvláště pro neanglicky mluvící figurkáře. Ale nic s tím stejně neuděláme, třeba samotné složení barev tuto skutečnost bohatě vynahradí. Kovy tedy ještě nemají světla.

Zlaté ozdoby mi přijdou jako vhodný kandidát pro vyzkoušení metody NMM (Non-Metal Metal). Jelikož to bude mé první praktické použití této metody malování kovu bez použití 'kovových' barev, tak je možné, že to nakonec přemaluji čistě zlatou. Na každý pád budu dávat postup sem, abych případně vyznačil cestu, kudy ne. Kdysi jsem sice o zveřejnění tohoto postupu požádala nejmenovaného figurkáře, jenže jelikož je jeho hlavním cílem plakátování vlastních prací a jeho rady se smrskly na 'Není to zlé, ale....,' budu si muset vystačit sám se starou dobrou (a oblíbenou) metodou 'Pokus-omyl,' aneb 'Slepé kuře hledá zrno'.

Začal jsem tím, že jsem si všechna místa, kde bude zlatá, namaloval žluto-hnědou barvou Earth z řady Game Color od firmy Vallejo). 


Žádné komentáře:

Okomentovat