úterý 26. května 2015

Válka přichází / War is coming

Tedy naštěstí ne žádná opravdová, ale válka ve fantasy světě Illada. Abych se vám přiznal, tak už se nemohu dočkat, až budu mít první figurky na stole. Pak samozřejmě můžete očekávat první fotografie, dojmy... A ano, autorem nejen figurek, ale i stolní hry (která bude v případě, že se vše bude tak, jak má být) je Borek Kaderka. Jeho jméno zmiňuji hlavně proto, že jeho práci sleduji již pár let hlavně na PlanetFigure a vy už ho také znáte i z tohoto blogu. Vlastně díky tomu jsem se s ním seznámil i já, protože jsem ho kdysi poprosil, jestli by mu nevadilo, kdybych o něm a hlavně o jeho skulptění napsal na blog. Nebyl naštěstí proti a slovo dalo slovo a už jste tu od něj něco v minulosti viděli (Borek Sculpts). 

Jsem rád, že u toho nezůstalo a já se tak nějak jako chlípný strýc Baloun pozval do studia Arkhareon Miniatures, kde Borek pracuje jako šéf designér, tedy osoba odpovědná za vše, co se ve světe Illada šustne. To je totiž jediné místo, kde se (nejen) z hmoty jako je Magic Sculp rodí svět Illada. Neptejte se mě, jak to tam vypadá, protože za humny to vážně nemám a jelikož mi přijde, že nás čekají opravdu zajímavé figurky, tak nechci napínat strunku trpělivosti až za hranu. 

Jak jsem již říkal, tak o značné míry všechno stojí a padá na Borkovi. Za sebe ale doufám, že si najde čas na to, aby se podělil nejen o to, jak momentálně figurky vypadají, tedy fotografie, kresby, ale i o to, jak figurky vznikají, jak jsou vyráběny... Uvidíme. Přeci jen teď je výřečný, co jsem mohl jeho práci v posledních měsících sledovat, tak byl opravdu činorodý a už teď je toho dost, co se dá na blogu, který se zaobírá sculptingem a malováním figurek, ukázat. Vám mohu slíbit, že jak to jen bude možné, naleznete na tomto blogu informace, které jinde ne, navíc i kritiku. Pokud bude důvod co kritizovat. To už proto, že mi přijde důležité, aby si tento blog zachoval určitou úroveň, kterou si - doufám - za těch několik let, co ho dělám, vybudoval. Takže i když Borek ví, kde bydlím, tak se nemusíte bát, že bych se nechal uplatit a sklouzl do temných zákoutí análního alpinismu. Zkrátka ať by se kdokoli z Arkhareon Miniatures stal vlivem toho, co se dočtou na tomto blogu sebevíce divně tichým, zádumčivým a uzavřeným do sebe, tak nepovolím. Proto se také v případě libovolných dotazů nebojte nechat pod tím kterým článkem zprávu, či v záhlaví najdete mailovou adresu.

Úspěch celého projektu figurek pro sběratele a hráče je v první řadě závislý zejména na úspěchu kickstarterové kampaně. Doufám, že v této zemi se již nenajde mnoho lidí, kteří by věřili tomu, že tu funguje svobodný trh. Ne, nebojte, nechci se pouštět do rozborek toho, co se tu stalo po roce 1989. Ono totiž dostat se s projektem na Kickstarter není vůbec jednoduché. Kickstarter je projekt, který vznikl v USA. Nic proti tomu, jenže z nějakých ne zcela pochopitelných důvodů je Kickstarter přístupný jen tomu, kdo působí právě v těch Spojených státech, Kanadě a Velké Británii. ... Nebudu vás zatěžovat sáhodlouhým vyprávěním toho, kolik práce a času zabralo se na ten Kickstarter přeci jen dostat. 
Proto jako jakýsi svého druhu test pro věci příští přichází Arkhareon Miniatures s fragmentem bitvy 'Irnon Sol Terrat'. Jedná se 54 mm figurky a protože se tu bavíme o Kicstarterové kampani, tak nejen o ně. Pro dnešek připojím ještě další fotografie, ale nebojte. To rozhodně není konec, navíc další podrobnosti, průvodce světem Illada a mnoho dalšího naleznete na produkčním blogu a stránkách Arkhareon Miniatures.


Hello everybody! This is the very first one article about The War in fantasy world of Illada. This world was created in the Arkareon Miniatures studio. Well, it is still under construction :-). Please check out Arkhareon's production blog and their website for more information. Today just take a look at pictures and get ready for 54mm figures (28mm later and even table game, too) for collectors and players. Remember the journey has just begun...  

Žádné komentáře:

Okomentovat