neděle 28. června 2015

Zaklínač a jeho svět / The World of the Witcher

Nestává se často, že by se na trh dostala kniha, která zaujme jak příznivce fantasy, tak i fanoušky fantasy kresby a malby. Navíc díky skvělému zpracování, kdy kniha je kvalitně vytištěna na křídovém papíře, si ji prohlédnou i mnozí další. 

Kdo Zaklínače nezná, měl by vědět, že se jedná o poměrně syrová fantasy polského spisovatele Andrzeje Sapkowskiho popisující život a dobrodružství Geralta z Rivie. Právě to, že je Geralt součástí rozsáhlého světa kypícího vlastním (ne)životem, dalo vzniknout vedle knihy i (nepovedenému) seriálu a (povedeným) počítačovým hrám, z nich Zaklínač III: Divoký hon uzavírá trilogii her na PC. Dnes recenzovaná kniha přináší detailní přehled všech bytostí, architektury, zbraní a zbroje a samozřejmě i hlavních hrdinů - nejen Geralta, ale i dalších zaklínačů. Mám-li se na knihu podívat očima modeláře, musím říci, že z knihy mám ještě větší radost. Je opravdu užitěčná nejen jako zdroj inspirace pro další modelování, ale i výtečných barevných ilustrací pro malování figurek. Knihu opravdu vřele doporučuji. Musím jen upozornit, že krátce po vydání je již u některých prodejců vyprodaná. Zda vydavatel (Fantom Print) uvažuje o případném dotisku, nevím. Zatím však knihu skladem mají.


Zaklínač a jeho svět (Fantom Print)

The World of the Witcher - this is one really worthy of book. Are you looking for an inspiration for your sculpting, painting or are you just a fantasy and fine arts fan? Well, this it the book you will certainly like.

 

 

Žádné komentáře:

Okomentovat