úterý 2. června 2015

offo & Skanderbeg

Ne, nebojte, nechci psát o ničem nemravném. Naopak. Offo totiž vymodeloval bustu albánského národního hrdiny, který ochránil Evropu před tureckým vpádem. V bezpočtu vítězných bitev si získal přezdívku 'Drak z Albánie'.

Vlastním jménem Gjergj Kastrioti (1405 - 1468) pocházel z významné šlechtické rodiny. Na dvoře sultána Murada II. byl držen jako rukojmí. To bylo v té době běžným jevem. Jednak to samo o sobě zabraňovalo vzpourám a také to umožnilo vychovu zadrženého tak, aby v budoucnu zastával turecké zájmy. (Můžete to například vidět v ne příliš povedeném filmu Drákula: Neznámá legenda. V Turecku je Skanderberg znám také jako 'Iskender Bey'

Pravda je, že v současné multi-kulti době se obsazování území provádí poněkud jinak, ovšem také se jinak provádí modelování bust. Toho se offo zhostil tak, jak ho zníme. Tedy k naprosté spokojenosti.  Poměrně ne tolik, jak by si zasloužil, bustu známého vojevůdce produkuje americká firma United Empire Miniatures.  Busta je v měřítku 1/9.

George Kastrioti (1405 – 1468), known as Skanderbeg, was an Albanian hero who defeated Turkish armies many times. We can say it saved not only Albania. Offo made his bust (scale 1/9) in his high quality.  More about Skanderbeg you can find all around the internet, eg. here. This bust is produced by United Empire Miniatures. Hope you like it.


Žádné komentáře:

Okomentovat