středa 8. listopadu 2017

54mm FRANSKÝ VÁLEČNÍK - jednoduchá testovací figurka pro testování odlévací technologie -

Hezký podzimní den :)

Dnes je tu první ze tří jednoduchých skulptů určených pro testování odlévacího systému. Možná si pamutejete původní testovací figurky, vytvořené v rámci testu polymerů. Dnes už je testovacích figurek šest a nyní k nim  přibudou další tři. Testování se nicméně blíží ke konci. Trvalo to dlouho a bylo třeba vychytat spoustu drobných nedostatků. Náš systém sice využívá zavedenou technologii, ale vytvořili jsme speciálně pro náš projekt vlastný licí systém, jakousi nástavbu už existujících postupů, která nám umožní  odlévat efektivněji. Chceme ale samozřejmě udržet co možná nejvyšší  kvalitu oidlitků v rámci této technologie a jejích možností, proto testování trvá dlouho (vlastně už více než rok). Nicméně zdá se, že tato nová série  testovacích figurek bude již poslední a budeme se moci pustit do ostré výroby. Máme připraveny jak mé starší skulpty, tak zcela nové figurky, a někdy v průběhu prosince je začnu představovat :).

Nyní zpět k dnešní figurce. Je to Franský válečník ze 6-7 stol., nicméně nebylo dbáno na přesnou historickou věrohodnost, protože figurka není určena ke komerčnímu prodeji. Vytvořil jsem ji z Bees Putty, některé díly byly vymodelovány z epoxidových modelářských tmelů (Ceys - dřevo, Magic Sculp)

Kompletní fotoprezentaci naleznete na mém blogu:

https://borek-sculpts.blogspot.cz/2017/11/54mm-frankish-warrior-no-1-simple.html

Užijte si podzimu (já jsem z něj nadšený, tak snad budete i vy) a ahoj u další testovací figurky, kterou vám představím začátkem prosince.

Cheers Borek
Video
WIP:
2 komentáře:

  1. Vypadá dobře. V jednoduchosti je krása. Když je to pak už moc načančané - a to jak sculpt, tak třeba malba - vypadá to více než cokoli jako cirkusové číslo. A to se tím nechci nijak dotknout provedení. Zkrátka když něco bylo ve skutečnosti hodně zdobené, ať je to i na figurce. Jinak ne.

    OdpovědětVymazat
  2. Rozhodně souhlasím. Tady jde spíš o to, že jsem se s tím moc nepatlal, žádné zásadní vyhlazování, žádné propracovávání detailů, žádná sáhodlouhé vymýšlení a polohování pózy. Prostě takový rychlý nástřel pro testování. Už víme, že s odléváním detailů problém není, vychytáváme jiné blechy, a protože původní testovací figurky doznaly opakovaným formováním značné úhony, tak musím ještě udělat jednu sadu, abychom to mohli dotáhnourt do konce. Změnili jsme i technologii z podtlakové na přetlakovou :D, a věřím, že teď už se všechno podaří dořešit a po novém roce můžem začít :) Čus Borek

    OdpovědětVymazat