čtvrtek 18. května 2017

Víceúčelový modelářský držák / Universal Work Holder

V minulosti jsem zde představil několikrát držák pro barvení a modelování figurek.  Také jsem vyslovil svého druhu přání, aby se z toho nestalo něco, co vás bude odrazovat od sledování tohoto blogu. Jenže nemohu jinak a přináším další díl. Snad již opravdu poslední. Tentokráte se jedná o komerční výrobek firmy AK interactive. A zatímco mnou používané - na tom nic rozhodně v budoucnosti měnit nebudu, je tento držák přesně takový, jak tvrdí ve svém názvu. Totiž univerzální, víceúčelový.

Lze ho využít nejen pro malování figurek a dalších různých modelů, ale díky tomu, že lze použít i jako malý svěrák, je ho možné mít jako jakousi - tentokráte to platí - třetí ruku. Díky tomu, že je vyrobený z kovů (držadlo je dřevěné a dobře se drží), nemusíme se bát použít i větší sílu. Nezapomeňte však, že stolní svěrák nenahradí, jenže to ani není smyslem tohoto nástroje, takže s tou sílou vocamcaď až pocamcaď. 😜

Na boku papírové krabičky, ve které je tento nástroj prodáván, naleznete fotografie, kde je v držáku uchycena kovová destička, kterou je proto snadné velmi dobře obrušovat. Vzhledem k průměru vrchní části držáku - 50 mm - a (využitelné) výšce 18 mm - nástroj poslouží i jako jednoduchá ohýbačka leptů. Hlava nástroje se dá totiž od rukojeti odšroubovat a použít samostatně. Díky tomu můžete při vlastní práci použít obě své ruce. 

Když se na hlavu nástroje podíváte, nepochybně si všimnete 2x30 otvorů. Ty můžete osadit kolíčky (v balení jich je osm). Díky tomu lze snadno pracovat například s drátky. A to nejen když modelujte, ale například i v případě, kdy drátkujete. Pro drátkování se samozřejmě vyrábějí vhodnější podložky, ale i tato možnost tu je. Díky tomu, že hlava nástroje je - jak jsem již řekl -  solidně vyrobená z kovu (přesto však není příliš těžká, takže se sním dá pracovat dlouho) , působí na mne nástroj velmi solidně. Případné mouchy se na něm projeví až během dlouhodobého používání. Nic podobného však neočekávám. Sám za sebe mohu tento nástroj/držák vřele doporučit.

_________

MJmodely.cz - není mým zvykem na tomto blogu dělat reklamu, jenže zároveň si myslím, že dobré věci se ne vždy chválí samy. To je případ i firmy mjmodely.cz, který mi Universal Work Holder sehnal na objednávku. Navíc během krátké doby. S podobně vstřícným jednáním jsem se setkal dosud jen jednou - v případě firmy DecoDance dodávající modelovací hmoty. A protože toto u firmy mjmodely.cz byla již má čtvrtá objednávka, vím, že pokaždé byla vyřízena opravdu velmi rychle a díky tomu, že využívá pro doručování i služeb Zásilkovny, není v takovém případě poštovné zase tak moc vysoké, aby nemělo smysl si objednat i nějakou menší věc jako je třeba štětec, barva...   

Kde koupit: www.mjmodely.cz

AK Interactive: universal work holder

Žádné komentáře:

Okomentovat