sobota 12. listopadu 2016

Pieta, seriál o skulptingu, velký BEES PUTTY test a další...Ahoj všichni

   Takže jsem zpět (konečně). Třetí, a snad i poslední návrat nemoci jsem přestál. Konečná bilance je skoro 7 týdnů out, a i když jsem v období průběžných a dočasných zlepšení mého zdravotního stavu sem tam něco udělal, propadl jsem se do těžkých zpoždění, které teď musím dohánět.

   Práce proto teď bude mít přednost, nicméně chci se vrátit i sem na Lopeeho blog, jen to nebude tak často, alespoň prozatím. Rozhodně se i nadále bude střídat Pieta se seriálem o skulptingu, ale dost pravděpodobně mezi nimi budou větší rozestupy. Tady na blogu se sejdeme přespříští týden. Ti nedočkavější z vás se můžou mrknout na nový příspěvek na mém blogu, kde mimo jiné najdou starší figurku Dáckého kmenového náčelníka z dob bitvy u Tapae.  No a pokud jde o můj program tady na Akrylem,  pojďme se mrknout, jak dál.


      Projekt PietaNad pokračováním Piety se tu spolu sejdeme už ve středu přespříští týden (23.11.). Čeká nás pokračování polymerového skulptingu, konkrétně vyladění předešlé práce s polymerem a vytvoření levé strany Piety (z našeho pohledu).  Postupy už máme zmáknuté z minulého dílu, budu si tedy moci dovolit šetřit  fotografiemi a ukázat vám hlavně stěžejní  fáze skulptingu (a zkrátit tím o něco délku článku).


      Seriál o skulptingu figurekV seriálu jsme skončili první částí čtvrté kapitoly, kde jsem mluvil o vlastních zkušenostech s kostrami a manekýny. V dalším díle se mrkneme na konstrukci základu figurky vytvořeného z drátěné kostry. Pěkně krok za krokem si ukážeme postup a zásady při této tvorbě, přičemž se už okrajově dostaneme k anatomii a dynamice pohybu lidského těla. Přesné datum zveřejnění dílu upřesním tradičním teaserem.


      Velký skulptorský test hmot Bees Putty
   Tohle bude velká věc. I proto ji nechci uspěchat a spolu s Lopeem ji pořádně připravujeme, a to včetně překladů do angličtiny, které se nyní snažíme zajistit. První díl, srovnávací test Bees Putty ve stylu původního Velkého testu polymerových hmot, už je připraven. Z mých nadšených reakcí v úvodu vám je už nejspíše dávno jasné, že ani tak nepůjde o to, jestli je tato hmota skvělá, ale spíše jak moc je skvělá.


První skulpty z Bees Putty (samostatné zakázky)

   Na bonusových dílech, které budou hlavním lákadlem série článků o Bees Putty, už se pilně pracuje. Výhodou je, že v bonusových dílech vám představíme komerční produkt a tudíž je to práce, které mohu (a vlastně i musím) věnovat maximum času. Jak už jsem uvedl v úvodu, jde o fantasy miniaturu ve velikosti 54mm, a půjde o vskutku spektakulární projekt. Jen pro informaci, nebude to jen jedna figurka. Půjde o menší, ale hodně velkolepou scénu (vinětku). Přináším první náhled, prozatím jen rozostřenou siluetu celé scény. 
   Postupně, jak se bude blížit zveřejnění testu a bonusových dílů, budeme obrázek doplňovat a (řekněme) zpřesňovat. Díky výrobci, který nám za jistých podmínek povolil zveřejnění WIP tohoto exkluzivního modelu, budete moci sledovat vývoj tvorby vinětky od samotného začátku, od prvních úvah a následných návrhů scény, přes tvorbu základů figurek až po samotný skulpting a finální práce. Příběh o vzniku projektu jsme pojali tak trochu ve stylu literárního vyprávění. Pro ty, kterým se moc nechce číst, bude připravena bohatá fotodokumentace a pro zájemce o technickou a uměleckou stránku skulptingu bude text proložen vsuvkami rozebírajícími právě sochařské a materiálové aspekty projektu, především v souvislosti s Bees Putty. Tento text bude odlišen od samotného příběhu černým pozadím, a bude jen na čtenáři, zda si přečte jen příběhové nebo jen technicko-sochařské  pasáže, případně obě (najednou či postupně).0

   Tento projekt je pro mne opravdu vysoce exkluzivní záležitostí a už nyní jej velmi silně prožívám. Těším se, až se o něj budu moci podělit i s vámi :). Časovou rovinu publikace zatím prozrazovat nebudu, ale nebojte se, upoutávek bude víc a postupně budou gradovat obsahem a snad i upřesněním časového rámce zveřejnění.


      Great Battles Na leden je plánováno spuštění projektu Great Battles, kvůli kterému vlastně Velký test polymerů před mnoha měsíci odstartoval. Prezentace projektu bude probíhat především na Planet Figure, ale českou verzi představení  první bitevní diorámky vám přineseme i tady, na Akrylem. Jen snad prozradím, že silueta původního návrhu, kterou vidíte na obrázku, doznala v konečné podobě zásadních změn a také rozšíření co do počtu figurek. V lednu se dozvíte více :).


      Seriál o loutkové animaci v hraných filmech   I k tomuto seriálu bych se rád vrátil, i když jej budu brát jen jako odpočinkový a pracovat na něm ve volném čase, zbude-li mi nějaký. První díl (po minulé předmluvě) pojednávající o Rayi Harryhausenovi  mám již předzpracovaný, před zveřejněním jej opět připomenu teaserem.


      Podstavec diorámy bitvy u Slavkova   No a jako poslední přibudou další díly o tvorbě podstavce  velké devatenáctifigurkové diorámy. První díl najdete zde. Podstavec má v tuhle chvíli nejnižší prioritu, ale dokončit se prostě musí. A vy budete u toho.

   To je tedy pro tuto chvíli vše. Přeji vám hezké podzimní dny a ahoj přespříští týden :).


            Cheers Borek

Žádné komentáře:

Okomentovat