čtvrtek 17. prosince 2015

Krakelovací lak spodní / Crackle Medium 150527

Krakelovací lak spodní funguje od vrchního krakelovacího laku odlišně. Na zaschlou podkladovou vrstvu - výrobce uvádí vrstvu akrylové barvy, ale vzhledem k povaze krakelovacího laku se nebojte vyzkoušet i cokoli jiného, popřípadě žádnou barvu - nanesete po jejím zachnutí vrstvu krakelovacího laku spodního. Obecně se dá říci, a platí to obecně pro všechny krakelovací laky, že čím silnější vrstva to bude, tím výraznější bude výsledný efekt. Opět však doporučuji vše vyzkoušet. Po částečném zaschnutí laku (na dotek lepivý) naneseme vrstvu akrylové barvy, která má popraskat. Více na fotografiích.

Krakovací media jsou velmi zajímavým produktem, který přináší nové způsoby malování nejen figurek, ale i podstavců a další hobby práce.

Using this crackle medium is quite different - you need to apply it onto some surface you want to be under the top layer. When the base (first) layer is dry - it even can be just a piece of paper, wood, metal, ceramics...), apply this crackle medium. It can be said more thick layer of this medium means more crackle effect. BUT don't forget to try it before you apply it on your piece! See more in the photo.

Crackle mediums are oerfect new way how to improve painting figures, making bases etc..  
Za poskytnutí krakelovacího laku děkuji firmě Koh-i-noor / I thank the Koh-i-noor for supplying me with the crackle medium. 


10/10

Žádné komentáře:

Okomentovat