čtvrtek 12. února 2015

Barvy smrti a zkázy / Colours of Death & Doom

Poněkud morbidní titulek neznamená nic děsivého. Naopak. Správně zachytit barvy rozkladu a zmaru není právě jednoduché. Naštěstí stejně jako se poslední dobou rozšiřuje mabádka fantasy figur, nezůstává za tím ani pozadu nabídka barev. A stejně jako se nevyplatí šetřit na štětcích, nevyplácí se příliš ani šetřit na barvách. Vzhledem k tomu, že se jedná o sety barev, není to ve výsledku špatné ani pokud bychom se zaměřili právě na tuto oblast, tedy 'výkon/cena'. Podívejme se na dva takové sety.

It is not easy to 'catch' the right colours of an undead army, a zombie regiment... There are many  fantasy miniatures on the market (it is great piece of luck, isn't it?) and - it's even more great - there are suitable colours, too. When you buy a set, it is a good value for the price - let's take a look at two such sets.    

Zombie Toxic/Prison Paint Set

Tento set obsahuje čtyři akrylové barvy a dva inky. Výhodou je, že tyto inky jsou doplňky dvou barev obsažebých v setu. Snadno je tak může použít i úplný začátečník, který si jen chce svou partičku zombíků uvést do stavu, kdy již nebude mít na hracím stole 'jen' nenabarvené figurky. Barvy se však hodí i tomu, kdo již nějaké ty zkušenosti (a barvy) má. Protože se jedná o akrylové barvy, můžeme je míchat s ostatním barvami na vodní bázi od jiných výrobců.This set by the Army Painter is good for everyone. No matter if you are a new to the world of figures and just want to play table games or if you are experienced. What is a real plus for me is that both inks (they call them shaders) are for colours contained in the set: Toxic Boils (paint) + Toxic Shader (ink) and Poison Jumpsuit (paint) + Jumpsuit Shader (ink).

Zombie Toxic/Prison Paint Set
9/10Kde koupit / Where to buy

CZ / The Army Painter

SCALECOLOR - UNNATURAL FLESH

Nová řada Fantasy & Games od Scale75 není jen marketingový tah, ale opravdu splňuje i to, co je uvedené na přebalu. Totiž že barvy jsou jasnější, trvanlivější a vhodné pro natírání štětcem i stříkací pistoli. Ne tedy, že bych nebyl spokojený s předchozími barvami od Scale75, naopak, ale pravda zkrátka je, že když je porovnám, tak tyto opravdu jsou jiné, lepší. Součástí setu je i stručný návod, na který jsme zvyklí už z těch předchozích.

'Fantasy & Games' is the for a new range of colours by Scale75. There are word like 'high durability painbts', 'brighter color range' and 'valid for brush and airbrush'... well, I have to say it's true! If I compare it with previous sets by Scale75 (they are really great and I have to say No1 for me) I really agree. This new range of colours includes slightly different (better) colours. All the chosen tones are great and if you are experienced, this is the best you can buy. You can also use it with no foregoing experience, too. Very simple (good enough) manual is included.


SCALECOLOR - UNNATURAL FLESH
 

Žádné komentáře:

Okomentovat